Ładowanie danych - eskaGO.pl

Muzyka Relaksacyjna

MUZYKA RELAKSACYJNA. O tym, że muzyka może relaksować, dodawać naszemu życiu harmonii i niwelować stres, wiadomo już od dawna. W końcu nawet w mitologii greckiej Cerber, trójgłowy pies i strażnik Hadesu, zasypiał jedynie przy dźwiękach liry Orfeusza. Badania pokazują, że odpowiednio dobrana muzyka relaksacyjna spowalnia tętno, zmniejsza ciśnienie krewi i obniża poziom kortyzolu, zwanego też hormonem stresu. Muzyka relaksacyjna wpływa również na poprawę trawienia, a także poziom koncentracji – dlatego niektóre osoby chętnie uczą się lub czytają, słuchając jednocześnie spokojnej muzyki.

Muzyka relaksacyjna

Badacze z Drexel University przeanalizowanie wpływ muzyki na stan pacjentów chorych na nowotwory. Okazało się, że dzięki muzyce chorzy odczuwali mniejsze stany lękowe, mieli niższy poziom bólu i byli bardziej wypoczęci, niż gdy nie słuchali muzyki. Jak wynika z eksperymentu przeprowadzonego na uniwersytecie w Utah na grupie pacjentów z chorobą Alzheimera, muzyka wpływa także na lepsze współdziałanie różnych obszarów mózgu.

Muzyka relaksacyjna

Eksperci przeanalizowali wiele utworów pod kątem ich relaksacyjnych właściwości. Za najbardziej odprężającą piosenką świata uznali utwór „Weightless” Marconi Union. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Mindlab International, „Weightless” Marconi Union redukuje aż 65 procent niepokoju odczuwanego przez jej słuchaczy. W rankingu najbardziej relaksujących piosenek wszech czasów wyprzedziła nawet znane ze swoich rozluźniających właściwości utwory Coldplay czy Adele. Siła relaksująca piosenki Marconi Uni tkwi w jej tempie – zaczyna się ono od 60 BPM i wolno spada do 50 BPM, a więc uderzeń na minutę. Co ciekawe, lekarze odradzają słuchania tego utworu podczas jazdy samochodem… gdyż grozi to zaśnięciem za kółkiem.

muzyka relaksacyjna, muzyka relaksacyjna youtube, muzyka relaksacyjna dla dzieci, muzyka relaksacyjna do snu, muzyka relaksacyjna na jogę, muzyka relaksacyjna do nauki

Hity na wiosnę

Happy Hits

Piosenki dla dzieci

Hity internetu

Hity do pracy

Najlepsze covery

Muzyka z reklam

Muzyka z gier

czytaj więcej